Zadnji teden meseca februarja 2015 – šolske počitnice, smučanje itd., hkrati pa tudi Svetovni teden osveščanja o motnjah hranjenja. Ob tej priložnosti smo člani projekta V odsevu v sodelovanju z Društvom informacijski center Legebitra in ob podpori Veleposlaništva ZDA v Ljubljani, pripravili dvodnevno Živo knjižnico z aktualno tematiko.

Tokratna Živa knjižnica pa je bila prav posebna že zato, ker je bila tematsko usmerjena. Žive knjige so namreč predstavljali ljudje, ki so se sami soočili s katero izmed motenj hranjenja, njihovi svojci in različni strokovnjaki, ki se poklicno ukvarjajo z omenjeno problematiko.

Cilj projekta je bil predvsem ljudem omogočiti neposreden stik z osebami, ki so jih motnje hranjenja močno zaznamovale.

Dogodek je potekal v torek, 24. februarja in v sredo, 25. februarja 2015 od 17. ure dalje v avli Hostla Tresor na Čopovi ulici 38 v Ljubljani.

Povzeto po spletni strani projekta V odsevu.

Več informacij in tudi slikovnega materiala najdete na FB strani Žive knjižnice.